تغذیه

زنجبیل : خواص، عوارض و طریقه مصرف زنجبیل

ginger

زنجبیل (ginger) یکی از سالم ترین ادویه های روی کره زمین است. مردم از زمان های بسیار قدیم از زنجبیل در آشپزی و دارو استفاده می کردند. همچنین یک داروی محبوب خانگی برای تهوع، درد معده و سایر موارد بهداشتی است. افراد معمولاً از زنجبیل تازه یا خشک شده در پخت و پز و برخی از مکمل های زنجبیل برای فواید سلامتی آن استفاده می کنند. آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی موجود در زنجبیل به پیشگیری یا درمان آرتروز، التهاب و انواع مختلف عفونت کمک می کند. محققان همچنین پتانسیل آن را برای کاهش خطر ابتلا به دیابت، سرطان و سایر مشکلات سلامتی بررسی کرده اند.

در این مقاله، درباره مزایای زنجبیل برای سلامتی و تحقیقات انجام شده در مورد آنه صحبت می کنیم.

خواص زنجبیل

خواص زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری، ضد ویروسی و سایر خواص مفید می باشد. در زیر برخی از فواید دارویی زنجبیل آورده شده است.

کاهش گاز معده و بهبود هضم غذا

چندین مطالعه اثرات زنجبیل روی گازهای تشکیل شده در روده، هنگام هضم غذا را بررسی کرده اند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که آنزیم های موجود در زنجبیل می توانند به بدن کمک کنند تا این گاز را تجزیه و دفع کند و از هر گونه ناراحتی راحت شوید.

همچنین زنجبیل اثرات مفیدی بر روی آنزیم های تریپسین (trypsin) و لیپاز پانکراس (pancreatic lipase) که برای هضم غذا مهم هستند، دارد.

علاوه بر این، زنجبیل به افزایش حرکت غذا از طریق دستگاه گوارش کمک کند، و این نشان دهنده این است که یبوست را تسکین می دهد یا از آن جلوگیری می کند.

رفع حالت تهوع

برخی تحقیقات نشان می دهد که زنجبیل می تواند به کاهش حالت تهوع صبحگاهی و رفع حالت تهوع پس از درمان سرطان کمک کند.

یک مطالعه در سال 2010، اثرات مکمل های پودر ریشه زنجبیل بر حالت تهوع در 60 کودک و بزرگسال که تحت شیمی درمانی قرار گرفتند، بررسی شد. تجزیه و تحلیل نشان داد که مکمل منجر به کاهش حالت تهوع در بیشتر افرادی که آن را مصرف کرده اند می شود.

نویسندگان یک بررسی در سال 2011 به نتایج مشابهی رسیده اند. آنها گزارش دادند که مصرف دوز تقسیم شده روزانه 1500 میلی گرم عصاره زنجبیل به کاهش علائم تهوع کمک می کند.

کاهش سرماخوردگی یا آنفولانزا

بسیاری از افراد برای بهبودی از سرماخوردگی یا آنفولانزا از زنجبیل استفاده می کنند. با این حال، شواهدی که این درمان جواب می دهد وجود دارد.

در سال 2013، محققان اثرات زنجبیل تازه و خشک را بر روی یک ویروس تنفسی در سلول های انسانی بررسی کردند.

نتایج نشان داد که زنجبیل تازه به محافظت از سیستم تنفسی کمک می کند، در حالی که زنجبیل خشک تأثیر مشابهی ندارد.

همچنین در سال 2013، یک مطالعه به منظور بررسی محبوبیت داروهای گیاهی به عنوان یک درمان سرماخوردگی یا آنفولانزا انجام شد.

محققان پس از نظرسنجی از 300 مشتری در دو مکان مختلف، تشخیص دادند که 69٪ از نظرسنجی ها از داروهای گیاهی استفاده می کنند و بیشتر این گروه آن را موثر می دانند.

با این حال، در حالی که زنجبیل از محبوب ترین مواد موجود در این روش های درمانی بود، ممکن است برخی از شرکت کنندگان از آن استفاده نکرده باشند.

تسکین درد

محققان در یک تحقیق، که شامل 74 داوطلب بود، دریافتند که دوز روزانه 2 گرم زنجبیل خام، درد عضلانی ناشی از ورزش را حدود 25٪ کاهش می دهد.

در همین حال، یک بررسی در سال 2016 نشان داد که زنجبیل ممکن است به کاهش دیسمنوره – درد قبل یا هنگام قاعدگی کمک کند. با این حال، نویسندگان اذعان می کنند که مطالعات اغلب کم یا بی کیفیت بوده است.

کاهش التهاب

یک گروه از محققان نتیجه گرفتند که مصرف زنجبیل از راه دهان برای درمان التهاب ناشی از آرتروز “نسبتاً کارآمد و از نظر منطقی ایمن” است.

با این حال، آنها متذکر شدند که مطالعات موجود در متاآنالیز آنها اندک بوده و ممکن است نمایانگر جمعیت عمومی نباشد.

با بررسی 16 آزمایش بالینی در سال 2017 مشخص شد که خواص فیتوشیمیایی موجود در زنجبیل ممکن است با التهاب مقابله کند. این نویسندگان همچنین خواستار تحقیق بیشتر در مورد موثرترین دوزها و انواع عصاره زنجبیل شدند.

حمایت از سلامت قلب و عروق

برخی شواهد نشان می دهد که عصاره زنجبیل ممکن است به بیماری های قلبی عروقی کمک کند.

به عنوان مثال، یک بررسی نشان داد که دوز 5 گرم یا بیشتر می تواند باعث فعالیت ضد پلاکتی قابل توجه و مفیدی شود.

نویسندگان اذعان می کنند که بسیاری از تحقیقات موجود در تجزیه و تحلیل آنها شامل شرکت کنندگان انسانی نبوده است یا تعداد شرکت کنندگان برای اطمینان از نتایج قابل اعتماد بسیار کم است.

با این حال، آنها پیشنهاد می کنند که، با تحقیقات بیشتر، زنجبیل می تواند یک شکل ایمن برای درمان بیماری های قلبی عروقی باشد.

در همین حال، یک مطالعه کوچک نشان داد که عصاره زنجبیل به کاهش بروز ناهنجاری های قلبی در موش های صحرایی مبتلا به دیابت کمک می کند. نویسندگان اظهار داشتند که این کاهش ممکن است تا حدی از خواص آنتی اکسیدانی عصاره زنجبیل ناشی شود.

کاهش خطر سرطان

زنجبیل پروتئین یا سایر مواد مغذی را تأمین نمی کند، اما منبع عالی آنتی اکسیدان است. منابع معتبر نشان داده است که به همین دلیل، زنجبیل می تواند انواع مختلف استرس اکسیداتیو را کاهش دهد.

استرس اکسیداتیو (Oxidative stress) زمانی اتفاق می افتد که رادیکال های آزاد زیادی در بدن جمع شوند. رادیکال های آزاد مواد سمی هستند که توسط متابولیسم و سایر عوامل تولید می شوند.

بدن باید رادیکال های آزاد را از بین ببرد تا از ایجاد آسیب سلولی جلوگیری کند که می تواند منجر به طیف وسیعی از بیماری ها از جمله سرطان شود. آنتی اکسیدان های غذایی به بدن کمک می کنند تا از رادیکال های آزاد خلاص شود.

در یک آزمایش در سال 2013، محققان به 20 شرکت کننده 2 گرم زنجبیل یا دارونما به مدت 28 روز دادند. همه شرکت کنندگان در معرض خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ بودند.

نمونه برداری نشان داد که شرکت کنندگان که زنجبیل مصرف کرده بودند، در بافت سالم روده بزرگ تغییرات منفی کمتری داشتند. این گروه همچنین ازدیاد سلولی کاهش یافته بود. یافته ها نشان می دهد که زنجبیل می تواند در جلوگیری از سرطان روده بزرگ نقش داشته باشد.

تغذیه

زنجبیل منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است، اما ویتامین، مواد معدنی یا کالری زیادی تأمین نمی کند.

طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده، 2 قاشق چای خوری زنجبیل فقط 4 کالری را تأمین می کند. این میزان، مقدار قابل توجهی از هیچ ماده مغذی را تأمین نمی کند.

عوارض زنجبیل

عوارض زنجبیل

سازمان غذا و دارو (FDA) مصرف زنجبیل را در رژیم غذایی بی خطر می داند، اما استفاده از آن به عنوان دارو یا مکمل را تضمین نمی کند.

محققان بسیاری از ترکیبات موجود در زنجبیل را بررسی نکرده اند. همچنین، شواهد علمی برخی ادعاها در مورد ویژگی های درمانی زنجبیل را تأیید نمی کند.

قبل از افزودن زنجبیل بیشتر به رژیم غذایی یا مصرف مکمل زنجبیل، با یک دکتر مشورت کنید. یک مکمل ممکن است با داروها تداخل کند یا عوارض دیگری را ایجاد کند.

طریقه مصرف زنجبیل

طریقه مصرف زنجبیل

زنجبیل تازه برای بسیاری از موارد مفید است.  زنجبیل به طور طبیعی معده را تسکین می دهد. در اینجا چند روش برای خوردن زنجبیل آورده شده است.

چای داغ : فقط یک تکه زنجبیل تازه را برش داده  (نیازی به پوست کندن نیست) و مقدار زیادی آب جوش روی آن بریزید. کمی عسل، کمی لیمو، و حالا چای زنجبیلی شما آماده است. این چای برای زمستان که سرماخوردگی بیشتر است بسیار عالی است.

سوپ : زنجبیل تازه، رنده شده یا پوره شده، را در سوپ های خودتان بریزید و از خواص زنجبیل استفاده کنید.

ماهی : می توانید زمانی که ماهی را سرخ می کنید از کمی زنجبیل برای عطر دهی آن استفاده کنید.

سیب زمینی سرخ شده : بصورت پوره می توانید روی آن استفاده کنید.

در کل داخل هر نوع غذایی می توانید از زنجبیل استفاده کنید. اگر می خواهید خورشت قیمه خوبی داشته باشید کمی زنجبیل داخل آن بریزید.

برخی تحقیقات نشان می دهد که زنجبیل ممکن است باعث بهبود سلامت دستگاه گوارش، کاهش التهاب و تسکین درد از جمله مزایای دیگر شود. با این حال، مطالعات اغلب از دوزهای بالای عصاره استفاده می کنند – ممکن است فرد با اضافه کردن زنجبیل به رژیم غذایی خود اثرات مثبتی بر سلامتی نداشته باشد. همچنین، مطالعات بررسی فواید زنجبیل برای سلامتی اغلب کم یا بی نتیجه بوده است. درک کامل اثرات و ایمنی مکمل های زنجبیل به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

 

منبع: medicalnewstoday

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا