رشد

فیلـتر

نمایش یک نتیجه

رشد

گروه صنایع غذایی رشد در سال 1358 با نام تجاری آزاد ماکارون در استان یزد شروع به فعالیت نمود. در ابتدا تولیدات این شرکت تنها به گروه محصولات ماکارونی و حوزه فعالیت آن به استان یزد محدود می شد. در سال 1370 با اجرای فاز اول طرح توسعه، ظرفیت تولید کارخانه به 4 تن در روز رسید تا با شناخته شدن به عنوان برند اول در زمینه تولید ماکارونی، محصولات خود را نه تنها در سراسر ایران توزیع نماید بلکه به بازار برخی از کشورهای همسایه نیز دسترسی یابد.

صنایع غذایی رشد با جایگزینی روش تولید سنتی ماکارونی و لازانیا با روش تولید مدرن و همچنین گسترش سبد محصولات خود با برند های مختلف، تلاش بر آن دارد تا هرچه بهتر بتواند با در نظر گرفتن سلیقه ی خانواده های ایرانی محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب را عرضه نماید و همچنان نام خود را به نیکی در اذهان ایرانیان حفظ نماید.

اسپاگتی رشد

ماکارونی از جمله راحت‎ترین و رایج‌ترین غذا در کشور ما و تقریبا همه کشورهای دنیا است که اگرچه گفته می شود خوراک مورد علاقه کوکان و نوجوانان است با این حال بزرگسالان هم علاقه وافری به این خوارک دارند. اگرچه ماکارونی در زمره خوراکی های ساده محسوب می شود اما با این حال به خاطر ترفندها و خلاقیت هایی که در به عمل آوردن آن به کار می رود، نحوه تهیه انواع آن نشان دهنده هنرمند بودن یک آشپز است.

مجموعه‌ای از سس‌های مختلف هم به مرور زمان ابداع شده است که در اضافه کردن مزه های مختلف به انواع ماکارونی کاربرد دارد. اسپاگتی یکی از پرطرفدارترین انواع ماکارونی از نوع پاستا است. مهمترین ماده اولیه مصرفی در تولید اسپاگتی، آرد حاصل از گندم مرغوب است.

آرد تهیه شده از گندم را سمولینا می نامند. گندم‌ دارای پروتئینی بسیار بالا، املاح و مواد معدنی مناسب و رنگدانه بیشتری در مقایسه با سایر انواع آرد است.

اطلاعات بیشتر ...